przystajnik

Czytelny jak Corntab

Jak to jest być bardzo pożytecznym, ale pozostawać niezauważonym przez użytkowników pulpitu? Coś na ten temat może powiedzieć Cron, zapomniana usługa, która jak wierny przyjaciel czuwa sobie w naszym systemie, gotowa do akcji w każdej chwili. A konkretnie – chwili, którą opiszemy nieczytelnym dla wielu ciągiem znaków. Jednak to nieistotna przeszkoda, bo teraz mamy pod ręką edytor Corntab.

Corntab, crontab, cokolwiek…

Corntab, crontab, cokolwiek…

Jeżeli zawsze chcieliście zrobić użytek z Crontaba, ale nie wiedzieliście jak, to z Corntabem (nie mylić z Crontabem) wszystko będzie teraz łatwiejsze. Ten prosty edytor online podpowie i poprowadzi nas za rączkę podczas tworzenia ciągu opisującego cykliczność uruchamiania naszej komendy. Nic poza tym – po wpisaniu i przetestowaniu specyficznego zestawu cyfr i znaków, możemy go wykorzystać do jakiejkolwiek planowanej czynności, obsługiwanej przez crona. Czyli np. tworzymy swojego crontaba poleceniem crontab -e.

Corntab jest o tyle pożyteczny, że oprócz suchej informacji czy to co wpisujemy jest w porządku, podaje również słowny opis tego, co zapisaliśmy w linijce przeznaczonej dla Crona. Mało tego, po kliknięciu w pole pozwalające określić minutę, godzinę, dzień, miesiąc dla naszego zadania, otrzymamy elegancką ściągę podpowiadającą, jakie wartości są tam dozwolone.

Prosta rzecz, a cieszy.  

Post navigation

3 comments for “Czytelny jak Corntab

 1. megaziuziek
  18 sierpnia, 2016 at 10:29

  Literówka w tytule:)

 2. Van
  18 sierpnia, 2016 at 10:33

  Bardzo fajne, dzieki za pokazanie!

 3. 18 sierpnia, 2016 at 21:42

  O fajne – przyda się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »