przystajnik

Steam Controller pod kontrolą

Wszystko a nawet i więcej co oferuje Steam Controller pod kontrolą w jednym programie do zarządzania tymże? To świetna wiadomość dla graczy którzy na Linuksie chcieliby w pełni skorzystać z możliwości tego gamepada. W sumie to aż dziwne, że Valve osobiście nie pofatygowało się o stworzenia czytelnego i przejrzystego GUI do konfigurowania niuansów SC. Ale to wynik założeń, że kontroler będzie konfigurowany i uruchamiany pod kontrolą klienta Steam. Tak czy owak, nie w każdej grze SC działa poprawnie, nie każdemu odpowiadają jego ustawienia i dlatego warto być świadomym istnienia programu sc-controller.

O tak...

O tak…

Sc-controller to nie tylko ładny interfejs pomocny w przestawianiu funkcji przycisków na Steam Controllerze. To również poprawiony sterownik dla tego urządzenia, pozwalający o wiele bardziej rozwinąć mu skrzydła. Bowiem:

  • pozwala skonfigurować i używać Steam Controller bez konieczności uruchamiania klienta Steam,
  • obsługa profili (możliwość przełączania przyciskiem na urządzeniu),
  • wejście Stick, Pads oraz Gyroscope,
  • wsparcie dla Haptic Feedback,
  • Makra i inne usprawnienia,
  • emulacja kontrolera XBox360, myszki, trackballa i klawiatury.

I jak to wygląda? Wybornie. Twórca tego sterownika i GUI zasłużył na gromkie brawa, gdyż SC staje się pożyteczne i używalne poza hermetycznym środowiskiem przygotowanym dla graczy przez Valve – które nawiasem mówiąc powinno przemyśleć zaoferowanie współpracy autorowi tego dzieła.

Aby zainstalować sc-controller należy pobrać odpowiednią paczkę dla odpowiedniej dystrybucji – powstały do tego celu odpowiednie repozytoria

Post navigation

Translate »