ANoise – skupmy się na deszczu

Jeżeli nic tak nas nie uspokaja i wycisza jak szum deszczu lub suszarki do włosów, to ANoise jest programem który dostroi się do częstotliwości naszej wrażliwości. Naukowo udowodniono bowiem, że biały szum ma swoje właściwości kojące i odprężające – choć z wiekiem nie każdy będzie na to podatny. Tak czy owak, z uruchomionym ANoise w miłej atmosferze padającego deszczu, szumu wiatru lub fal oceanu zajmiemy się swoimi zadaniami na komputerze.

Zintegrowany ANoise
Zintegrowany ANoise
Na tym jednak nie koniec – dla każdego coś miłego. Komuś będzie się lepiej pracowało lub odpoczywało w gwarze ludzkich rozmów kawiarnianych, przy odgłosach wieczornego lasu (łąki?) lub przy trzaskającym ognisku czy wręcz szalejącej burzy. ANoise posiada wbudowanych kilka ambientowych i nienarzucających się przestrzeni dźwiękowych a gdyby to komuś nie wystarczało, to kolejne odgłosy można pobrać z repozytoriów w paczkach anoise-community-extension1, anoise-community-extension2, anoise-community-extension3. Lub pobierając bezpośrednio z internetu jakieś pliki ogg lub mp3 i umieszczając je w katalogu ~/ANoise lub ~/.ANoise.

Prawdę mówiąc, ANoise został pomyślany, zaprojektowany i napisany jako indykator dla środowiska Unity w Ubuntu. Jednak z wykorzystaniem prostego anoise-gui uruchomimy go w dowolnie innym środowisku – za cenę integracji z ikonką miksera. W lepszej sytuacji są tutaj użytkownicy GNOME, dla którego powstało stosowne rozszerzenie.

Aby zainstalować program w Ubuntu 14.04/15.04, Mincie 17.x i pochodnych, należy dodać odpowiednie repozytorium PPA:

sudo add-apt-repository ppa:costales/anoise
sudo apt-get update
sudo apt-get install anoise anoise-gui gir1.2-webkit-3.0

 

0

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.