Połatany XnConvert 1.70

Stosunkowo enigmatycznie opisuje Pierre-e Gougelet nowe wydanie swojego doskonałego konwertera graficznego XnConvert 1.70. Cała lista zmian zawiera się bowiem w krótkim „Liczne poprawki”. Jednakże, jaka by ta lista zmian nie była, XnConvert 1.70 wykonuje swoje obowiązki jeszcze sprawniej niż poprzednio.

xnconvert
XnConvert 1.70
Osoby które nie miały okazji spotkać się z tym programem, niech wiedzą co straciły – XnConvert to konwerter grafiki (z jednego formatu w drugi), obsługujący – bagatela – około 500 różnych formatów (oraz eksport do 70 z nich). Do tego w komplecie otrzymujemy około 80 przeróżnych akcji, filtrów i innych możliwości przeróbki obrazu. Praktykujący fotografowie docenią z pewnością również obsługę formatu RAW (za pośrednictwem dcraw), co umożliwia bajecznie łatwe masowe przetwarzanie niezliczonych kadrów sesyjnych.

O wydaniu 1.70 można jedynie powtórzyć za autorem – liczne poprawki. Praktycznie nie do wychwycenia podczas codziennej pracy, lecz z pewnością zostaną zauważone przez osoby, którym program sprawiał wcześniej problemy w określonych okolicznościach.

XnConvert w wersji 1.70 użytkownicy Ubuntu 14.04, 15.04, Mint 17.x i pochodnych znajdą w repozytorium Highly Explosive:

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway
sudo apt-get update
sudo apt-get install xnconvert

A z repozytorium AUR program będą mogli niedługo pobrać użytkownicy Arch Linuksa i Manjaro:

yaourt -S xnconvert
 

0

4 komentarze

 1. Znajdziesz ją na stronie projektu. W PPA umieściłem ją z czystego lenistwa – szybciej piszę apt-get install xnvconvert, niż klikam po stronach w poszukiwaniu paczki deb 🙂

 2. Mnie nie działa wersja 64-bitowa na Manjaro, wyrzuca mi naruszenie
  ochrony pamięci. Napisałem już o tym do supportu, czekam na odpowiedź – chyba że ktoś ma podobny problem i już go rozwiązał?
  Poza tym – pakiet w AUR jest osierocony (zbudowałem
  nowy ręcznie), może znalazłby się nowy opiekun pakietu? 😀

 3. OK, jakiś czas temu ogarnęliśmy temat z Panem Pierrem, wyszła przy okazji ciekawa sprawa.
  Pakiet przygotowany jako archiwum .tgz, po zbudowaniu nie działał. Ale gdy developerzy XnView podrzucili mi binarkę, skompilowaną *pod Manjaro* (czytaj: używając Manjaro), podmieniłem ją w pakiecie i nastąpiła magia – działa.
  Do dziś nie znam przyczyny, ale mam działające 1.70 pod Manjaro 😉
  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.