przystajnik

Z listka na listek – 17.1 do 17.2 w trzech krokach

Na wypadek, gdyby ktoś się zagapił i przeoczył dzisiejszą możliwość bezstresowej aktualizacji dystrybucji Linux Mint 17.1 do wersji 17.2, to oprócz niniejszego przypomnienia poniżej znajdzie obrazkowe przedstawienie banalności takiego procesu. Tu uwydatnia się jedna z zalet Linux Minta i sposobu podejścia do użytkownika. Cały proces aktualizacji jest tak prosty, jak raz, dwa, trzy… I gotowe.

Gdyby ktoś miał wyłączone powiadamianie o aktualizacjach, musi uruchomić Menadżer Aktualizacji, oraz kliknąć w oknie które się pojawi przycisk Odśwież (Refresh). Na liście aktualizacji powinien zmaterializować się pakiet mintupdate oraz mint-upgrade-info. Potwierdzamy ochoczo chęć ich zaktualizowania klikając Instaluj (Install updates).

linuxmintupgrade

Krok #1

Po zainstalowaniu się tych pakietów ukaże się nam lista kolejnych, ale tym razem wybieramy z menu Edycja (Edit) opcję Upgrade to Linux Mint 17.2 Rafaela:

mintupgrade

Krok #2

Po chwili otrzymamy ekran z informacjami nt. nowego wydania i pozostaje nam krok po kroku zatwierdzać (Kontynuuj/Contiune) przeczytane wiadomości:

mintupgrade

Krok #3

Gdy cały proces aktualizacji zakończy się, uruchamiamy ponownie nasz komputer.

Autorzy informują jednak jeszcze o następujących niuansach takiej aktualizacji:

Post navigation

Translate »