HandBrake 0.10.2

HandBrake 0.10.2 to tak enigmatyczne wydanie z taką enigmatyczną listą zmian, że w sumie ciężko powiedzieć, od czego tu zacząć. Dopiero przekopując dokładniej archiwa zgłoszeń dla tego uznanego na świecie transkodera wideo, odnajdujemy niczego sobie listę poprawek, które w efekcie mają uczynić HandBrake szybszym i skrupulatniejszym w działaniu.

handbrake
HandBrake 0.10.2
Dla osób nietechnicznych lista nowości w wydaniu 0.10.2 jest krótka – poprawki błędów i optymalizacje w jakości i szybkości działania. Choć to najkrótszy changelog jaki można dokleić do programu, to pełne zestawienie wspomnianych poprawek wygląda już nieco lepiej i profesjonalnie (dla osób technicznych). To oczywiście kropla w morzu i tak już przebogatych możliwości tego konwertera wideo, który w pakiecie swoich możliwości ma obsługę takich formatów jak MP4(.M4V), .MKV, H.264 (x264), MPEG-4, MPEG-2 (libav), Theora (libtheora), AAC, MP3, Flac, AC3, Vorbis, AC-3, DTS, DTS-HD, AAC. Suma summarum, HandBrake 0.10.2 ma działać lepiej niż poprzednik, a wisienką na tym wydaniu jest bardzo aktualne i na czasie repozytorium PPA z najnowszą wersją programu:

sudo add-apt-repository ppa:stebbins/handbrake-releases
sudo apt-get update
sudo apt-get install handbrake-gtk

Skorzystają z niego wszyscy użytkownicy Ubuntu 14.04/14.10/15.04, Minta 17.1 i pochodnych.

Natomiast w głównych repozytoriach Arch Linuksa, dostępnych również dla Manjaro, znajdziemy wersję dla rzeczonych dystrybucji:

sudo pacman -S handbrake 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.