Konwersja bez kompleksów – Converseen 0.9.0

Dość  kosmetycznego ale jednak kolejnego wydania doczekał się konwerter plików graficznych Converseen. Rzecz, a w zasadzie program, jest o tyle wart przypomnienia, o ile komuś zaimponuje możliwość zmiany jednego z ponad 100 formatów rozpoznawanych przez Converseen w jeden ze stu innych formatów. Ogólna koncepcja tego narzędzia okrzepła już jakiś czas temu i obecnie autor wprowadza głównie zmiany przyśpieszające i optymalizujące pracę z programem.

converseen
Converseen 0.9.0
Zmiany w Converseen 0.9.0 sam autor kwituje krótkim „Various code optimizations and improvements” oraz aktualizacją tłumaczeń. To drugie cieszy podwójnie, gdyż mamy również dostępną polską wersję językową. Reasumując, wszystko ma działać lepiej i sprawniej niż do tej pory. A możliwości są niebagatelne, bo dzięki wykorzystaniu bibliotek ImageMagick, wdrożeniu możliwości skalowania (do wyboru kilkanaście rodzajów interpolacji!), przycinania, obracania i innych funkcji, Converseen prezentuje się w użytkowaniu nad wyraz dobrze.

Ciekawą ciekawostką wartą przetestowania jest obsługa zdjęć RAW i możliwość zapisywania ich jako wybrany format. Niestety, RAWy są wczytywane tak jak je matryca stworzyła, czyli szaro, buro i nijako. Converseen nie posiada żadnych opcji pozwalających określić parametry wywołania takiego zdjęcia, lub np. pobrania osadzonego podglądu jpg. Może warto taką funkcjonalnością zainteresować autora programu.

Użytkownicy Ubuntu 14.04/14.10, Minta 17.1 i pochodnych znajdą Converseen w repozytorium Highly Explosive:

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway
sudo apt-get update
sudo apt-get install converseen

Natomiast w Manjaro i Arch Linuksie program jest w głównym repozytorium:

sudo pacman -S converseen
 

8 komentarzy

  1. Fajna sprawa program super .Dzięki za photocollage ,fantastyczna zabawa .Świetny blog ,jeden z niewielu działających i opisujących programy użytkowe .Jest alternatywa dla wiodącego systemu .Dzięki

  2. Nie rozumeim tego hejtu na Windows. Sam od około 7 lat używam wyłącznie Ubuntu/Xubuntu ale słyszałem bardzo pozytywne opinie o Windowsie 8 i 10 i to od użytkowników Linuksa.

  3. Nie hejtuję, daleko mi do tego. Uważam, że Windows pod pewnym względem to dobry system 🙂

  4. Windows to świetny system.
    Najbardziej w Linuxie brakuje mechanizmu przywracania systemu jak coś się napsuje w konfiguracji 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.