Testowa Olivia

mint-logo-200Osoby dopingujące dystrybucji Linux Mint niewątpliwie niecierpliwie oczekują pojawienia się najnowszego wydania Mint 15 Olivia. Zapowiedziany na połowę a może i koniec maja debiut 15tki (zbudowanej w oparciu o Ubuntu 13.04) nastąpi już niedługo, lecz jeżeli ktoś zechciałby wyprzedzająco zerknąć za kurtynę, to na serwerach pojawił się obraz ISO przedpremierowej wersji kandydującej.

Obrazów jest kilka – wersja 32 i 64 bitowa w odmianach ze środowiskiem MATE oraz Cinnamon. Pobrane iso z repozytorium testing wymaga nagrania co najmniej na płytę DVD (ze względów na objętość ~900MB), lub pendrive.

Jeżeli kogoś interesują technikalia, to Mint 15 Olivia niesie ze sobą rozwiązanie kwestii UEFI Secure Boot, najnowsze środowisko Cinnamon 1.8.X (nowy panel sterowania, Nemo w zupełniej nowej kondycji wizualnej, rozbudowany MDM i mnóstwo innych zmian i poprawek) lub MATE 1.6.X. Jak to się sprawdza w działaniu – każdy może przekonać się samodzielnie (obraz LiveCD). Trzeba jednak pamiętać – testujemy na własną odpowiedzialność. A z dokładniejszym opisem poczekamy na wersję finalną…
 

0