Poukładany Fotoxx 13.05

fotoxx Ponieważ linuksowa dziedzina rozbudowanych i zaawansowanych edytorów grafiki konwencjonalnej leży niemal odłogiem, to tym bardziej cieszą kolejne wydania jednego z ciekawszych programów do takiej edycji. Jak to się utarło od początków jego rozwoju, nowy Fotoxx 13.05 przynosi nieco uporządkowania w swoich opcjach, ale też zwyczajowe poprawki i ciekawe rozwiązania. Ten bardzo użyteczne edytor grafiki może nie ma ambicji zastąpić GIMPa, ale już teraz ze swoimi funkcjami nie musi się niczego wstydzić w obliczu do megalitycznego konkurenta.

Fotoxx 13.05 w paczkach dla Ubuntu 12.04/12.10/13.04 (analogicznie Mint 13/14/15) znalazł się już w moim repozytorium Highly Explosive. A zmiany dotyczą głównie lepszego tematycznego uporządkowania funkcji w menu, usprawnionej nawigacji pomiędzy zdjęciami, ustawień interpolacji dla skalowania zdjęć w trakcie obróbki, pojawienie się kontrastu w funkcji kontrolującej wzmocnienie aktywnego filtra (Leverage edits), sprawniejsze działanie pokazu zdjęć w Ubuntu 13.04 i parę innych usprawnień. Innymi słowy, jeżeli ktoś nie potrzebuje zaawansowanej edycji z użyciem kilkudziesięciu warstw, to Fotoxx jest wart co najmniej przetestowania.

Fotoxx 13.05 jak żywy
Fotoxx 13.05 jak żywy

Jak już wspomniałem, program instalujemy z repozytorium Highly Explosive, a paczki rpm dla innych dystrybucji odnajdziemy na stronie projektu

0