Ikony w cynamonie, czyli Pidgin bez zahamowań

cinnamon01 Jak wiele osób zauważyło, od kilku wydań środowiska graficznego Cinnamon problemy z własnym wizerunkiem ma niepozorna ikonka komunikatora Pidgin. A to się pojawia w zasobników systemowy, a to niknie, albo pozostawia tylko ślady swojej obecności. Zasadniczo – w przypadku wydatnego korzystania z komunikacji międzyludzkiej za pomocą wymienionego programu, chimeryczna ikona w niczym nie pomaga pomimo istoty swego przeznaczenia. Złe emocje czasem wzbierają, frustracja znajduje odbicie na podręcznych przedmiotach, a zasobnik systemowy swoje, a ikonka swoje. Błaha rzecz, a rujnuje wizerunek całkiem eleganckiego środowiska Cinnamon…

Tę niedogodność możemy spróbować na własną rękę poprawić. Proszę pamiętać – spróbować – a to nie oznacza, że u każdego rozwiązanie się przyjmie. Jednym z elementów poprawy jest zmiana wysokości panelu (Ustawienia Cinnamona -> Panel -> Użyj niestandardowych…, u mnie najlepiej sprawdził się zakres 24 – 28), a kolejnym elementem jest przymuszenie Pidgina do wykorzystywania ikonek o nieco większych wymiarach. W tym celu podwijamy rękawy i zabieramy się za zabawy w terminalu. Zakładając, że wykorzystujemy zestaw ikon Mint-X-Dark (Ustawienia Cinnamona -> Motywy):

cd /usr/share/pixmaps/pidgin/tray/Mint-X-Dark/status
sudo mv 16 16old
sudo ln -s 22 16

Powyższe polecenia zamieniają standardowe ikony o wymiarach 16px na te o wymiarach 22px (kopia najmniejszych ikon w katalogu 16old, link o nazwie ’16’ do katalogu z ikonami o wymiarach 22px – można i do większych). Wyłączenie i włączenie Pidgina powinno powiedzieć, czy manewr się powiódł i nasz pulpit wzniósł się na kolejną wyżynę estetyki.
 

0