Dwie uncje trotylu

Dorzuciłem do autorskiego repozytorium opatrzonego etykietą Highly Explosive dwie małe pchełki w QT. Obydwa programiki umożliwiają manipulacje na plikach graficznych – bez ogromnych wybuchów i fajerwerków, ale może komuś się przydadzą.

EasyImageSizer

EasyImageSizer 3.0.2

Ten kawałek softu pozwala na wsadowe przetwarzanie/konwersję/lekką obróbkę plików graficznych jpg/png/tiff/gif/bmp. Program na dzień dzisiejszy posiada wtyczki wykonujące zmianę rozmiaru, obroty, nakładanie tekstu, nakładanie znaku wodnego, zmianę nazwy (wg. danych Exif też) i ogólne ustawienia pliku wyjściowego. Konwerterów przeróżnych jest mnóstwo (Phatch, Converseen), ale jeszcze jeden nikomu nie zaszkodzi.

SmillaEnlarger

SmillaEnlarger 0.9.0

Jak odnaleźć się na grupowym zdjęciu w tłumie innych osób? Z wykorzystaniem tej pchełki możemy wybrać żądany rejon zdjęcia, określić stopień i rodzaj jego powiększenia, a następnie dokonać wyostrzenia, odszumienia, dodania dihteringu – wszystko w celu uzyskania większej czytelności wycinka. Parametry którymi obrabiamy wycinki można grupować w profile, co ułatwi późniejszą pracę.

Gdyby ktoś nie zorientował się jeszcze, repozytorium Highly Explosive dodajemy za pomocą komendy:

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway

Potem pozostaje zainstalowanie programów – czy to za pomocą konsolowego Apt, czy ulubionego Menadżera Oprogramowania.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.