Developerzy Ubuntu pytają…

… a użytkownicy odpowiadają.

Wiele gorzki słów pada nieraz pod kierunkiem developerów Ubuntu. Najczęściej powraca zarzut, że żyją oni i tworzą w oderwaniu od rzeczywistych potrzeb użytkowników. Jednak zdarza się, że różne idee i koncepcje giną w natłoku innych, problemy jednych przesłaniają problemy innych. Często jedynym wyznacznikiem potrzeb użytkowników są zgłaszane błędy. Dlatego kilku developerów (Mackenzie Morgan, Alan Bell, Lyz Krumbach, Valorie Zimmerman, Joseph Price i inni) stworzyło ankietę Ubuntu User-Experience survey. Te parę pytań (niestety póki co w ojczystym języku wyspiarzy), pozwoli się im zorientować (tak twierdzą), na które rzeczy należy położyć nacisk podczas rozwijania konkretnych elementów Ubuntu.

Warto poświęcić te pięć minut i dorzucić swoje trzy grosze do ogródka osób zadających sobie trud pracy dla naszych potrzeb.

Gdyby ktoś poczuł się w stanie przetłumaczyć tę ankietę, to może rezultat przesłać w załączniku (sic!) na adres maco [DOT] m [AT] ubuntu [DOT] com – z dopiskiem ‚here are the translations for $language’.
 

0