przystajnik

Developerzy Ubuntu pytają…

… a użytkownicy odpowiadają.

Wiele gorzki słów pada nieraz pod kierunkiem developerów Ubuntu. Najczęściej powraca zarzut, że żyją oni i tworzą w oderwaniu od rzeczywistych potrzeb użytkowników. Jednak zdarza się, że różne idee i koncepcje giną w natłoku innych, problemy jednych przesłaniają problemy innych. Często jedynym wyznacznikiem potrzeb użytkowników są zgłaszane błędy. Dlatego kilku developerów (Mackenzie Morgan, Alan Bell, Lyz Krumbach, Valorie Zimmerman, Joseph Price i inni) stworzyło ankietę Ubuntu User-Experience survey. Te parę pytań (niestety póki co w ojczystym języku wyspiarzy), pozwoli się im zorientować (tak twierdzą), na które rzeczy należy położyć nacisk podczas rozwijania konkretnych elementów Ubuntu.

Warto poświęcić te pięć minut i dorzucić swoje trzy grosze do ogródka osób zadających sobie trud pracy dla naszych potrzeb.

Gdyby ktoś poczuł się w stanie przetłumaczyć tę ankietę, to może rezultat przesłać w załączniku (sic!) na adres maco [DOT] m [AT] ubuntu [DOT] com – z dopiskiem ‚here are the translations for $language’.
 

Post navigation

2 comments for “Developerzy Ubuntu pytają…

  1. michal
    25 maja, 2011 at 19:40

    Niestety stronie się chyba padło lub ankieta została usunięta.

  2. Elkabi
    25 maja, 2011 at 22:11

    Ha… ha… ha… kompromitacja…. Ale chyba tak zawsze będzie jak się będzie chciało upodobnić do produktów firmy jedynej i słusznej aby na tym kasę zarobić…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »