przystajnik

Jak wyrolować spamera

Wchodzicie na różne strony? Wchodzicie.
Rejestrujecie się na nich? Rejestrujecie.
Podajcie swój adres e-mail? Podajecie.

I potem zastanawiacie się, jak pozbyć się spamu ze swojej skrzynki pocztowej. Można oczywiście instalować odpowiednie programy, filtry, posiadać kilka skrzynek pocztowych (w tym jedna z przeznaczeniem na śmieci). Jednak przeciw większości stron typu ‚potwierdź swoją rejestrację a my sprzedamy twój e-mail’ pomocna może być banda krwawych wikingów. Bloody Vikings! to bowiem dodatek dla Firefoksa, który umożliwia utworzenie chwilowej skrzynki pocztowej w serwisie http://10minutemail.com/. Na chwilową skrzynkę przychodzi nam mail z linkiem dla potwierdzenia rejestracji i… Po 10ciu minutach skrzynka ulega samozagładzie, a przyszłościowy spam trafia w próżnię.

Można się zastanawiać i rozwodzić nad bezpieczeństwem naszych danych które trafiają na taką skrzynkę (hasło do serwisu, tudzież inne informacje). Zdrowy rozsądek nakazuje po prostu odpowiednio wartościować serwisy na których się rejestrujemy i dla tych ważniejszych podać skrzynkę której jesteśmy pewni.
 

Post navigation

1 comment for “Jak wyrolować spamera

  1. 31 grudnia, 2010 at 13:31

    Problem pojawia sie wtedy gdy prawdziwego mejla podajesz tylko w kilku wartościowych serwisach a po jakimś czasie zaczyna przychodzić masa spamu. Pytanie kto stracił/sprzedał bazę?
    Sam mam kilka adresów, jedne do prywatnego użytku ale jeden do tego właśnie celu, rejestracji gdziekolwiek ale co kto lubi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »