Oficjalne Google Chrome Beta dla Linuksa

Fakt godny odnotowania.

Pojawiła się pierwsza oficjalna BETA (do ściągnięcia ze strony Google) przeglądarki Chrome w wersji dla Linuksa. Do pobrania są paczki .deb dla Debiana/Ubuntu oraz .rpm dla Fedory/openSUSE.

Przeglądarka przedstawia się numerkiem 4.0.249.30, komunikuje się z nami w języku polskim, a po zainstalowaniu rozszerzenia AdThwart, które zablokuje reklamy – da się pracować. Jeżeli nie ma się specyficznych wymagań, to praca przebiega sprawnie i płynnie. Ciekawe, jak Firefox sobie poradzi w obliczu nowej konkurencji.

EDYCJA:

Jeżeli ktoś woli instalować oprogramowanie z repozytoriów (zalecane), to dla Ubuntu i Debiana należy dodać następujące do /etc/apt/sources.list:

deb http://dl.google.com/linux/deb/ stable main

I następnie apt-get update;apt-get install google-chrome-beta. W repozytorium znajduje się też wersja google-chrome-unstable – w chwili obecnej posiada tę samą numerację, co google-chrome-beta, ale w przyszłości być może będzie to wersja rozwojowa. 

0

2 komentarze

  1. Buildy dev Google Chrome były już od dłuższego czasu dostępne w oficjalnym repo Google (często aktualizowane). Wypuszczenie wersji oznaczonej jako Beta może zachęcić kolejnych użytkowników do spróbowania tej przeglądarki.

  2. Przeglądarka przedstawia się numerkiem 4.0.249.30[…]

    Czyli bazuje na trochę starszym buildzie Chromium (aktualne na chwilę obecną to 4.0.267.0). Pozostanę jeszcze trochę przy Chromium, a później przerzucę się na Chrome.

    po zainstalowaniu rozszerzenia AdThwart[…] da się pracować.

    Mnie bardziej brakowało gestów (blokowanie reklam przy tak szybkiej przeglądarce nie było niezbędne) myszy, które wreszcie zaczęły działać (:

    P.S. Ponoć uruchomiono też wersję beta rozszerzeń (:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.