Testowy Gutsy

Na serwery nieśmiało wskoczył Gutsy Gibbon Tribe 3 – testowe wydanie nadchodzącego Ubuntu 7.10.
Kto już teraz nie może się doczekać, aby zobaczyć zmiany, stąd może ściągnąć iso w celach laboratoryjnego przetestowania.

Co się zmieniło ? Przede wszystkim, to co widać gołym okiem, czyli mamy nowego/przejściowego Gnome 2.19.5 (przejściowego w drodze do jesiennego Gnome 2.20), a wraz z nim mnóstwo poprawek i dodatków w aplikacjach powiązanych z tym środowiskiem.Dodatkowo, domyślnie będzie dołączony CompizFusion, pojawi się Ebox, którym z poziomu przeglądarki mniej zaawansowani użytkownicy w prosty sposób skonfigurują usługi na swoim komputerze. W celu utrudnienia życia osobom niepowołanym, będzie można użyć AppArmor’a.

Finalna wersja Gutsy Gibbona już w październiku. I pamiętajcie, Tribe 3 to wydanie testowe – aktualizacje Feisty’ego do tej wersji nie są polecane, osoby mniej zaawansowane niech poczekają na stabilnego Gibbona.

0

3 komentarze

  1. Jestem zafascynowany Kubuntu 7.05.1. Mam jeszcze problemy z działaniem javy, instalacją Kget i z obyciem z systemem. Instalacja Ubuntu Gutsy 7.10 nie udała mi się, ale poczekam do pażdziernika. Uważam, że systemy powinny być opracowywane w dwu wersjach: pierwsza dla ludzi normalnych a druga dla expertów. Wersje te winny się różnić dostępem do możliwości kombinacji przy systemie.

  2. @tacka
    Odnowiony Rhythmbox 0.11.1.

    cyt. „For those who use the online stores, Rhythmbox now supports the use of Magnatune giftcards and a greatly reduced memory usage of the Jamendo download area. Of course, what would a music player be without the ability to put that music on portable players, and this version of Rhythmbox includes better support for a whole raft, as well as the ability to write art out to iPods.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.