Patenty kontra reszta świata

Dziś w sieci zewsząd zaczęły się pojawiać informacje na temat gróźb wystosowanych przez pana Ballmera :

Microsoft CEO Steve Ballmer on May 14 claimed that „Linux violates over 228 patents. Someday, for all countries that are entering WTO [the World Trade Organization], somebody will come and look for money to pay for the patent rights for that intellectual property.”

(a ja słyszałem o 235 ‚naruszeniach’)

Kto jest adresatem tych złowrogo brzmiących sugestii ? Wiadomo ( zwróćcie uwagę, że Linux, a nie Wolne Oprogramowanie ).
Społeczność okrada firmę MS, aż furczy. Z dóbr, które firma … Eh, nie chce mi się się po raz wtóry pisać na temat uwarunkowań rozwoju cywilizacyjnego w starciu z usankcjonowanym, korporacyjnym prawem wchłaniania osiągnieć ludzkości.

Wynik tych szantaży jest oczywisty, gdy tylko zaistnieje możliwość globalnego wtoczenia patentowych dział przez MS.
Prawo to prawo, i tak dalej. Owszem, społeczność wolnego oprogramowania nie czeka na rzeź jak pokorne ciele. Np. Open Invention Network próbuje ratować (patentować) z wolnościowego dziedzictwa co się da, z których to rozwiązań brać linuksowa może do woli korzystać. Te ‚dobre’ patenty to przyszłościowa przeciwwaga dla ew. agresji MS. Czy będziemy świadkami takiego starcia ? Ja tam źle MS nie życzę …

http://www.linux-watch.com/news/NS6670466370.html
http://itbiznes.pl/art26389.html
http://www.linux.pl/index.php?id=news&show=3840
 

0

1 Response

  1. też to czytałem i tak samo mnie to bulwersuje, zwłaszcza, że na razie kończy się na sianiu FUDu i brak jest konkretnych zarzutów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.