Precz z tradycją, niech nie będzie niczego

Za Gazetą Wyborczą :

Działacze beskidzkiej LPR żądają, by mieszkańcy Skoczowa przestali w Wielki Piątek wodzić Judosza. – Ten okultystyczny zwyczaj godzi w wartości chrześcijańskie – mówią

Ciekawe, czy działacze pilnujący wartości chrześcijańskich biegali w Wielką Sobotę z jajkami do święcenia, jak nakazuje pogański zwyczaj czczenia w ten dzień ognia, wody, ziemi, symbolizowanych przez jaja i rośliny.
Może jednak urządzili wiec przed kościołem, w imię obrony wiekowej tradycji chrześcijańskiej, która jest zanieczyszczana pogańskimi wpływami, datami, obrządkami i rytuałami.
A Wigilię to chyba w ogóle wykreślili ze swojego kalendarza, jako święto aż nazbyt zbieżne z pogańskim zwyczajami świętowania przesilenia zimowego, czy rzymskimi Saturnaliami.

Ale nas ci poganie podeszli …
 

0

2 komentarze

  1. Oczywiście! Przecież LPR to pogańska piąta kolumna! 😛
    A na serio: ja to się zastanawiam z jakiej choinki zerwali się owi działacze ze Skoczowa? Przecież oni tam żyją i mieszkają – idę o zakład, że dziećmi będąc wspaniale się bawili podczas wodzenia Judosza.
    Zły to ptak, co własne kala gniazdo.

  2. jak juz lpr walczy z niepolskoscia, to moze pojda krok dalej – w koncu chcrzescijanstwo to religia slowianom obca, narzucona z silnym oporem masy. moze zaczniemy czcic/modlic sie do swiatowidow, perunow, … – tradycyjnych slowianskich bostw 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.