W czasie deszczu ludzie się nudzą

Człowieka czasem tak przydusi, że aż sobie musi … Pooglądać i powspominać stare dzieje sprzed dwóch, trzech miesięcy, kiedy słonko niebem wędrowało, a okolice aż się prosiły, aby je uwieczniać. Co też skwapliwie swoim E-500 czyniłem.
I tak sobie wymyśliłem – a dlaczego by nie zrobić tematów dla GDM’a ? Jak pomyślałem, tak naskrobałem sobie szkielecik tematu w XML’u, coś tam poustawiałem, poprzestawiałem – i tak oto proszę, macie, poużywajcie sobie :

Ściągnij Have a nice day.tgz, Have a nice day.deb ( .deb, dla Ubuntu i Debiana, dzięki Stirlitz od http://download.ubuntu.pl ! )

Zasady postępowania :
Jeżeli ściągnęliśmy .deb’a to instalujemy i odpalamy gdmsetup. I tyle.

Ściągnięte archiwum .tgz rozpakowujemy (dwuklik, lub w konsoli tar zxof haveaniceday.tgz), kopiujemy cały katalog do /usr/share/gdm/themes/ (potrzebne prawa root’a), odpalamy gdmsetup i ustawiamy ów temacik.
Jak użyć innych tapet niż ta która jest domyślnie ? Otwieramy do edycji plik /usr/share/gdm/themes/haveaniceday/haveaniceday.xml (prawa root’a dla pewności) i szukamy :

(…) file=”grass2.jpg” (…)

Zamieniamy grass2.jpg na jedną z nazw :

bee.jpg
church.jpg
grass.jpg
riverraid.jpg
chessboard.jpg
grass2.jpg
meadow.jpg

Czekam na uwagi i sugestie. Co do tapet – mam jeszcze kilkanaście sztuk, być może za jakiś czas zrobię inne tematy ze zmienionym rozkładem elementów na ekranie.

0