przystajnik

Trafiony zatopiony

Ale mnie dopadło.

Od samego praktycznie rana towarzyszy mi z krótkimi przerwami jedna płyta. Rozszerzone wydanie płyty Mrowisko ( 1971 ) polskiej grupy Klan.

Kto zespół zna, to zna, kto nie zna, a lubi progresywne klimaty, niech pędzi zapoznać się z tym materiałem ! Znałem niektóre pozycje zasłyszane tu i ówdzie, ale odsłuchanie całej płyty od deski do deski to dopiero coś. I tak pięć, sześć razy.

Nie można nie odnieść wrażenia, że partie klawiszowe i wokalne są inspirowane twórczością Czesława Niemena. Lecz wszystkie kawałki swoją kompozycją, wykonaniem, błyskiem muzycznym, bez wahania można postawić obok dokonań współczesnych im zespołów grający progresywnie. Polak potrafił ! ( i potrafi, jak chce ).

Na płycie znajduje się parę bonusów – kapitalne „Ani ty”, „Nie sadźcie rajskich jabłoni”, „Gdzie jest człowiek”, lekko psychodeliczne „Ostatnie prześwity pamięci” i inne. Szkoda, że płyta praktycznie nie do kupienia.
 

Post navigation

2 comments for “Trafiony zatopiony

  1. 29 listopada, 2006 at 21:24

    zostaje tylko ‚ciemna strona sieci’ ?

  2. 29 listopada, 2006 at 21:33

    W zasadzie jest do wyszperania na allegro lub w rock-serwisie. Problemem jest wybór płyty – czy oryginalne Mrowisko bez bonusów, ale z okładką pełną ( lewa miniaturka na coverze który zamieściłem ), bądź wersja z bonusami ale już z przerobioną wkładką. Się człowiek bawi w konesera, to ma dylematy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »