przystajnik

Nić porozumienia

Wczoraj na wycieczce wymieniłem sugestywne spojrzenie z posiadaczem Canona 20D. Pełne wzajemnego szacunku ale i z przebłyskiem ironi – ‚popatrz na tych maluczkich z plastikowymi pstykadełkami’.

Zawsze zastanawiałem się, do jakiej subkultury można przypisać moją osobę. Może do wyznawców pół/profesjonalnych lustrzanek ? Łatwo ich wyróżnić w tłumie – zwracają uwagę na to, co kto na pasku na szyi nosi, rzucają oceniające spojrzenia i wiedzą, że oni i ich sprzęt też są przez drugą stronę rejestrowani. Czuć nić zrozumienia, a nawet rzekłbym estymy. Jednocześnie zdają sobie sprawę z bycia ponad ‚fotograficzne pospolite ruszenie’.

Zatem, wypatrujcie mnie i mój sprzęt na szlakach 🙂

Post navigation

5 comments for “Nić porozumienia

 1. przemas
  18 września, 2006 at 10:18

  HA 😉

 2. bober
  18 września, 2006 at 13:03

  znajomy kiedys ma plfoto umiescil pare fotek jakis prostym hp-kiem zrobionych. dla wlasnego dobra nie napisal, jaki to aparat i fotki paru ludziom sie podobaly. zesmy sie zastanawiali, jaki bylby rozklad opinii (ilu osobom przestaly by sie podobac), gdyby napisal z jakiego to aparatu.

 3. 18 września, 2006 at 13:14

  Wiesz, znajomy robił zdjęcia starym aparatem ami66 i też były dobre – w fotografii nie zawsze chodzi o kolory, ostrość, ale też o kompozycję, nastrój, klimat zdjęcia, pomysł autora, itp. Wyobraźnia nad techniką.
  A posiadacze cyfrowych lustrzanek mogą wierniej swoją wyobraźnię utrwalać na zdjęciach 🙂

 4. 19 września, 2006 at 14:08

  Kolor ‚bober’ nie zaqmał klimatu 🙂
  Tu chodzi o szpan, o dowód posiadania gotówki wydatkowanej na kompletnie zbędny do życia sprzęt i o długość penisa!

  ;P
  Normalnie nie mogłem się powstrzymać.

 5. Przemas
  19 września, 2006 at 22:20

  Hehe 😉 kto ma wiekszy zoom 😉
  A wracajac do sprzetów – w warszawie ostatno był konkurs FOTOPLASTIKON polegający na robieniu zdjęć jak najbradziej plastikowym aparatem 🙂 podobno ciekawe zdjęcia powychodziły. A druga sprawa to aparaty LOMO 😉 im bardziej poprzeswietlane zdjecie w ziwnych kolorach tym lepiej – nawet dorobiło sie to osbnej nazyw w fotografi lomografia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »