przystajnik

Jak nam ubliżają

Dziś już można na spokojnie rzucić okiem na linię obrony i wyjaśnień PIS’u po wczorajszym dniu pełnym napięcia po ujawnionych sensacjach. Sensacje obejmowały oferowane pani Beger stanowisko, posłom Samoobrony którzy przejdą do PIS pieniędzy na długi i komorników, oraz interwencję w sprawie spraw sądowych pani Beger.
A to co wczoraj można było usłyszłeć od posłów PIS, można określić jednym zdaniem – Oni nas, wyborców, mają za matołów.
Już pomińmy szeregowych kłamczuchów, którzy muszą nadawać, jak im partia rozkaże, ale mieliśmy w sprawie tego kryzysu wystąpienie pana Premiera Jarosława i …

„Jam jest Prawo, a dłoń ma Sprawiedliwość, Matką ziemia karmiąca głodnych, Ojcem grad niszczący plugawych. Albowiem kroczący za mną światłości dostąpią, a światłość nowym domem ich będzie, gdzie brat z bratem w zgodzie, a rodzina z rodziną. I ugodzi nasze szczęście w zło, które zapadnie się w czeluście, by knowaniom jego koniec nastąpił.”

Gdyby tak pan Premier Jarek zaczął wystąpienie, nabrał bym do niego szacunku. Rodowici mieszkańcy Ameryki Północnej szaleńców otaczali opieką i szacunkiem, bo przemawiały przez nich duchy. Więc czemu i my nie mielibyśmy znaleźć zrozumienia dla pana Jarka.
Ale pan Premier wyszedł i powtórzył śpiewkę z układem, szarą strefą i jak to PIS musi odpierać codziennie ataki.
Miliony siedzą przed TV i słyszą, jak pan Lipiński daje konkretne propozycje panie Beger, że załatwi to, tamto, stanowisko, itp. a Premier Jarek na to, że nic takiego nie mówiono, bo to spisek.
To kto tu cierpi na rozdwojenie światów – miliony przed TV, czy 100 – 200 posłów ?
Z drugiej strony, takie tłumaczenie łatwo przełożyć na język polityków – obiecywał stanowiska ? Ale tak naprawdę w domyśle miał ‚Pocałuj mnie w tyłek’.

Politycy przed wyborami obiecują, że zrobią dla dobra Polski i nas, Polaków, to i tamto ? A w domyśle …
 

Post navigation

3 comments for “Jak nam ubliżają

 1. przemas
  28 września, 2006 at 7:49

  Nie oglądałem wystąpienie JK, ale niczego sie więcej nie spodziewałem – można było się domyślić, że wszytko to wina UKŁADU. A to prawda, że maja nas głęboko w… Jak mówią starzy górale „obiecać nic nie szkodzi”.

 2. 3 października, 2006 at 17:41

  Mnie tak tylko zastanawia skąd oni by mieli wziąć kasę na te wszystkie łapówki, opłacanie komorników i zapewne tworzenie w takim wypadku nowych „stołków”?

 3. 4 października, 2006 at 5:39

  @pressenter
  Oj jesteś człowiekiem małej wiary. Płacisz podatki ? Nawet jak jeszcze nie płacisz, to jak zaczniesz, będziesz już wiedział na co w jakiejś części zostaną one zużytkowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »