ATI w szponach AMD

To już fakt potwierdzony oficjalnie. AMD wykupiło ATI. Był plotki, były przypuszczenia, a teraz stajemy przed faktem dokonanym.
Co z tego wynika ? To kolejny etap plotek i przypuszczeń. Czy sprawa w jakimś stopniu dotknie użytkowników Linuksa korzystający z kart ATI ? Czy AMD będzie solidniejsze w pisaniu sterowników dla swoich produktów ? ( Bo wątpię, żeby zrezygnowali z produkcji kart graficznych – ale inżynierów od ciekawostek technicznych ATI można wykorzystać na wiele, produkcyjnych sposobów ). Co na to Intel ? Co na to Nvidia ? Doczekamy się czasów, że karty Nvidii nie będą chciały w jakimś tam specyficznym stopniu działać ze sprzętem AMD ? Kto wie, poza tym wszystkim należy nadzieję, że Linux doczeka się porządnych sterowników do kart ATI, sygnowanych już przez AMD.

Ponoć kwota zakupu opiewa na 5.4 biliona zielonych. Może zrobimy zrzutkę narodową i wykupimy jakąś firmę też ? Założymy spółdzielnie rzemieślniczą, wybierzemy prezesów, radę, kupimy takiego HP albo, bo ja wiem, Epsona. Żeby nie przeinwestować.

A na koniec się pokłócimy o podział zysków i będziemy na pierwszych stronach gazet. Kto wie, może film nakręcą.
 

0