przystajnik

24 godziny po premierze

Internet Explorer 9 okazał się niebywałym sukcesem (marketingowym) Microsoftu. Wg. danych, w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery pobrało go 2.3 miliona użytkowników. Jak na tle tych statystyk wypada wydany wczoraj Firefox 4?

Wypada tak, że w przeciągu tego samego czasu co IE9, Firefoksa 4 pobrało 6.96 miliona użytkowników. Zresztą, uaktualniane na bieżąco statystki można obserwować na tej stronie. I to są tylko pobrania bezpośrednio ze strony z binarką, ile ściągnięć dokonano z dedykowanych repozytoriów linuksowych – nie wiadomo.

Ot, taka mściwa satysfakcja…
 

Post navigation

  • Maxios

    pobranie to jedno a uzywaznie to drugie, to sa tylko statystyki pobrania do zainstalowania i sam bym pobral by sprawdzic czy warto i a i tam bym potem odinstalowal i nici z pobrania. Takie statystyki to zludne obliczenia, licza sie zainstalowane i uzywane wersje IE9

  • djarr

    ja pobrałem najnowszego liska z repozytorium ubuntu, to też, to dowodzi tego iż statystyki dotyczące pobrań F są zaniżone. Ostatnią używaną przeze mnie wersją IE była wersja nr. 6

  • Tomahawk

    Wielu ludzi instaluje IE wraz z innymi updatami i nigdy nie korzysta. Jest to o wiele powszechniejsze niż pobranie liska i nieużywanie. Sam na komputerze z windowsem mam jakiegoś IE, który się zaktualizował z Windows update, a nawet nie mam pojęcia jak wygląda interfejs.

Translate »