przystajnik

Linuksowe gry początku roku 2013

linux_games Mamy za sobą trzy pełne miesiące roku 2013 i trudno nie zauważyć przewrotu jaki się dokonał w ofercie gier dla Linuksa. Oczywiście puryści mogą kręcić nosem, że tym samym dokonuję się komercjalizacja oprogramowania dla naszego systemu, ale chyba nikt nie ma złudzeń, że jakość i tempo powstawania musi mieć odpowiednią motywację. Sam początek tego roku to kilka świetnych premier, oczywiście w przypadku Linuksa, bo niektóre gry na inne platformy ukazały się nawet jakiś czas temu. Ale i tak warto zwrócić na nie uwagę i przyjąć do świadomości nowy stereotyp gry dla Linuksa – nowoczesna, kolorowa, efektowna i tak dalej…

httpv://www.youtube.com/watch?v=ysmVAlr9D8o

Jakby tego było mało, Linux jako platforma dla gier coraz częściej staje się widoczny podczas wszelakich targów rozrywki elektronicznej. Poniżej reportaż z konferencji (targów?) GDC 2013, gdzie developerzy przepytywani przez niezmordowaną Nixie, otwarcie przyznają się do sympatyzowania z Linuksem, coraz większymi oczekiwaniami rynku co do rozwiązań linuksowych (narzędzie Unity, Steam) i generalnymi trendami prolinuksowymi. Na dobrej fali linuksowego sektora rozrywkowego pytanie o topowe tytuły z górnej półki powinno brzmieć – nie ‚czy się ukażą’, ale ‚kiedy się ukażą’.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cqDXL_U_zZk

Post navigation

1 comment for “Linuksowe gry początku roku 2013

  1. Mor
    2 kwietnia, 2013 at 13:51

    Akurat Unity to kiepski przykład. Niby tak się reklamują z wersją linuksową, a nadal jak jej nie było widać, tak jej nie ma. Na swojej stronie o Linuksie wspominają tylko w jednym miejscu i trzeba chwilę pogrzebać, żeby to znaleźć. Tam też wspominają o wersji „publishing preview”, ale poza samym opisem nie ma tam żadnych zasobów do pobrania tej wersji, ani nic innego, przydatnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »