Nie samym komputerem…

.. człowiek da radę żyć. Doskonale zdają sobie z tego sprawę twórcy OpenSUSE i oprócz spraw tak przyziemnych, jak rozwój tej świetnej dystrybucji, stworzyli dla zainteresowanych… Piwo.

Old Toad - Piwo
I wbrew temu co mogliby sobie pomyśleć złośliwi, nie jest to jakaś jednostkowa kuchenna produkcja według przepisu ściągniętego z internetu. Piwo jest produkowane w regionie Fränkische Schweiz, przez bawarski browar Klosterbrauerei Weißenohe. Na dodatek, tradycje piwowarskie tego miejsca sięgają roku 1050 i wybudowanego wtedy klasztoru benedyktyńskiego.Niestety, poza relacjami z drugiej ręki, nie było mi dane spróbować tego specjału. Piwo jest zwykle rozprowadzane wśród uczestników różnych zlotów, tym razem miało to miejsce podczas tegorocznego FOSDEM 2012, gdzie było sprzedawane na stoisku OpenSUSE w cenie 1 euro za butelkę 0.33 l. (dochód ze sprzedaży zasilił budżet imprezy).

Koncepcja nad wyraz słuszna i konkretna (większość zapewne pamięta poruszenie wywołane napojem gazowanym Ubuntu, który z Ubuntu miał wspólną tylko nazwę).

A może ktoś byłby zainteresowany dystrybucją w Polsce?

Old Toad - plakat
 

0