przystajnik

Kto zamknął Soundera?

Wiadomość o zamknięciu listy dyskusyjnej Sounder wypłynęła w internet pod hasłem ‚Canonical zamyka społecznościową grupę dyskusyjną‚. Do tego tytułu w rozwinięciu zostały podczepione lekkie epitety, oskarżenia o korporacyjne zapędy Canonicala, wizje dalszego gnębienia użytkowników Ubuntu oraz inne ciekawe teorie spiskowe. Jednak jak to w życiu bywa, legendy powstają z niedomówień – bowiem owszem, zamknęli listę, ale nie Canonical a Rada Społecznościowa. W Radzie na ośmiu członków dwóch jest zatrudnionych przez Canonical (Daniel Holbach oraz Mark Shuttleworth). Cały przebieg głosowania nad zamknięciem listy można znaleźć tutaj, a argumentacja jaka towarzyszy tej decyzji jest prozaiczna – lista zrobiła się zbyt ‚off-tematyczna’ oraz ciężko zapanować na pojawiającymi się tam wątkami.

Rozwiązanie to będzie miało zapewne tylu samo zwolenników jak i przeciwników. Lecz miejsc do luźnej dyskusji w internecie jest całe mnóstwo, zatem czy wątpliwej jakości merytorycznej pisanina musi to być sygnowana znaczkiem Ubuntu?
 

Post navigation

2 comments for “Kto zamknął Soundera?

 1. Janusz
  27 kwietnia, 2011 at 16:49

  Nie „Sounder’a”, a „Soundera”; nie „Canonical’a”, a „Canonicala” (choć w tym wypadku nie powinno się odmieniać i należało napisać „Canonical”).
  Apostrofu używa się wówczas, gdy odmieniane słowo an końcu ma niemą samogłoskę, np. Mike, Mike’a, Mike’owi.
  JEŚLI PISZESZ PUBLICZNIE, PISZ POPRAWNIE!

 2. 27 kwietnia, 2011 at 17:28

  Bardzo trafna uwaga – nie będę unikał odpowiedzialności za swoje niechlujstwo 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »