‚Linux is the best OS ever’

Co się kryje za takim stwierdzeniem, jeżeli na konferencji wygłasza je nikt inny, jak znany i lubiany Bill Gates ? Człowiek – ikona firmy MS, dodaje również :

„Mundie and Ballmer are idiots. Their talk about how open source software damages intellectual property or how Linux is a cancer, is moronic. When I heard these attacks I felt sick to my stomach. How could a company that I poured my blood, sweat and tears into spread these untruths? My conscience guides me, that’s why I’m before you today.”

Mocne słowa, a może i kulisy jego odejścia z MS ?

Ale zakładając hipotetycznie, że Bill wiedział co mówi, to jakie jest podłoże takich stwierdzeń ? Jako człowiek z nosem do interesów ( a nie można mu tego odmówić ) być może zaczyna układać sobie w głowie przyszłość OS’ów. Widzi, że wszystko zaczyna się opierać na odpowiednim wsparciu dla klienta, czy innych przymiotach którymi w mniejszym lub większym stopniu legitymuje się Linux. Czy zatem, wzorem innego bogatego człowieka, Bill poleci w kosmos dla ukojenia skołatanej duszy, a następnie ruszy pełną parą z jakąś nową, własną dystrybucją Linuksa ?
 

0