przystajnik

Artretyzmowi mówimy NIE!

Ponieważ nieuchronnie zbliżam się ku takiemu wiekowi, gdzie sprawność manualna jest zastępowana przez sprawność chodzenia z wciągniętym brzuchem ( co prawdopodobnie ma większość z was ), czas zatem na odrobinę ćwiczeń.

Spokojnie, nie musicie wstawać od komputerów.

Chodzi o gierkę, która ma szansę stać się totalnym przebojem, jeżeli już jej tak nie okrzyknięto.

W grze Frets On Fire chodzi po prostu o to, aby grać na gitarze.
Takie karaoke, tyle, że za pomocą sześciu klawiszy na klawiaturze. Doniosłość tej gry, to to, że jest trudna. Bardzo. Przynajmniej moje palce póki co nie nawyknięte do takiego wysiłku, nie nadąrzają z wybijaniem riff’ów. Drugi bardzo mocny aspekt tej gry, to muzyka.

Frets On Fire

Rozgrywa polega na tym, iż leci sobie utwór muzyczny, a my mamy przed nosem pięć strun przyporządkowanych klawiszom od f1-f5. W utworzy muzycznym nie może zabraknąć gitary ( elektrycznej czy też innej ), stąd, na strunach pojawiają się oznaczone riff’y które w odpowiednim momencie należy wykombinować palcami i trącić struny piórkiem ( enter ).

Brzmi banalnie ? Owszem. Ale spróbujcie zagrać choćby 20 nut pod rząd bez potknięcia. Uprzedzam, gra jest trudna i może doprowadzić do frustracji.

Post navigation

1 comment for “Artretyzmowi mówimy NIE!

  1. przemas
    10 sierpnia, 2006 at 8:52

    Albo do wzrostu ambicji, żeby grac lepiej 😉 hehe. Gra jest tak wkurzająca, że aż wciąga 😉 – trzeba uważać na kalawiature – bo na początku ostro dostaje w kość. Dodatkowe muzyczki na stronie http://frets.freenerd.org/. Hehe 😉 no to udanej zabawy 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »