To ptak … to ognisty lis … to jagular !

Mała rzecz a cieszy. Spróbowałem sobie nowego testowego Firefox’a w wersji 2.0a1 ( do ściągnięcia stąd ) i jak on ładnie, odstukać, odpukać, działa !

Problem z Firefox’em 1.5 wygląda u mnie w ten sposób, że pomimo wielu prób, testów, czyszczenia konfiguracji, itp itd. podczas przełączania zakładek ewidentnie widać efekt zzzzzwooooolnieeeeeniaaaaa… Mało tego, zużycie procesora wskakuje na 100% i ogólnie jakoś tak nieswojo się czuję. A komputer, było nie było ramu 512MB ma i procesor słuszny też.

Ale wracają do testowanego Firefox’a alias Jagular … Działa pięknie szybko – nawet szybkie pstrykanie po zakładkach ( kartach, tab’ach, jak kto woli ) nie zabiera 100% CPU, przełączane strony momentalnie się renderują … A zużycie pamięci cały czas takie samo ! ( test dla spostrzegawczych – zadajcie pytanie i popatrzcie na sam dół czy jest tam odpowiedź na to pytanie ).

Może to efekt placebo i nieco zbyt wiele entuzjazmu wkładam w wychwalanie szybkość nowej wersji przeglądarki, ale fakt faktem – jest szybciej. Przynajmniej na razie.


Rozwiązanie testu dla spostrzegawczych – tak, w nowej wersji Firefox’a też mam włączoną Jave i Flash’a.

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.