Zapraszamy do Czytelni. Kawa gratis.

Po wielu perturbacjach i na przekór przeciwnościom, w sieci zaistniała ponownie Czytelnia Ubuntu.pl. Dla użytkowników Ubuntu, ale i nie tylko – zapraszam do czytania, komentowania, pisania. Koncepcja czytelni jest prosta ( przynajmniej ta którą ja pamiętam ) – nie każdy użytkownik jest w stanie wyszukać na ogromnym forum.ubuntu.pl tego, co go akurat interesuje. Prawdopodobieństwo, że to akurat w Czytelni trafi na artykuł opisujący program, rozwiązania technologiczno/sprzętowo/programowe jest zdecydowanie większe. Co prawda, w chwili obecnej zawartość Czytelni raczkuje – ale i Ty możesz to zmienić.
 

3 komentarze

  1. To co mnie wkurza ostatnio to głupawe komentarze szczęśliwych posiadaczy Windowsa dot. GNU/Linux uważam że przed przystąpieniem do dyskusji powinni zapoznać się z następującymi faktami po pierwsze GNU/Linux powstał w 1991r. z inicjatywy Fińskiego programisty Luisa Torvalds po drugie Windows powstał po założeniu w 1975 roku spółki w Redmond z inicjatywy B.Gates i P. Allen więc dwa systemy dzieli spory kawał czasu Windows ma szesnastoletnią przewagę nad GNU/Linux a to chyba dość dużo jeżeli idzie o opóźnienie technologiczne spróbuj się zastanowić i pomyśleć jak by wyglądały oba systemy gdyby wystartowały jednocześnie a i tak GNU/Linuks w ostatnim czasie tak przyśpieszył ze lada moment dorówna Windowsowi .Poza tym jeżeli twórcy GNU/Linux poważnie wezmą się do rozwiązania zagadnienia gier i znajdą w tym poparcie ich producentów to ani się obejrzymy a oba systemy będą mogły ze sobą konkurować i w tej chwili tylko na tym polega różnica w podejściu do tych systemów w większości ich użytkowników [to moje prywatne zdanie w tej sprawie].I to by było na tyle.

  2. @qeram:
    Linux może i owszem jest z 1991, GNU jest starszy.
    I męczą już mnie te porównania.

  3. mimo, iz linuxa (w potocznym rozumieniu jako dystrybucji) uzywam od dobrych kilku lat, to jednak pare powaznych problemow ma, i nie sa to problemy typu brak gier. sa to m. in. brak kompatybilnosci pomiedzy modulami w kernelu a samym kernelem w roznych wersjach (nawet w ramach linii 2.4 i 2.6) – przez to na niektorych komputerach trzeba uzywac dystybucji wksazanej przez producenta z dokladnoscia do ostatniego numerka wersji, brak binarnej kompatybilnosci ze starymi glibcami – nie mozna (bez mniejszego/wiekszego dodatkowego rzezbienia) uzyc starych binarek – nie do wszystkiego sa dostepne zrodla, itp, itd…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.